Ciągnik sadowniczy Kubota M5002 Narrow i opryskiwacz sadowniczy Kubota XTA2110
Sadownictwo to branża wymagając specjalistycznych narzędzi. Ciągnik sadowniczy Kubota Serii M5002 Narrow zaprojektowano z myślą o efektywnej pracy w trudnych warunkach. Czyli tam, gdzie ograniczona przestrzeń i specyfika terenu stawiają wyzwania dla maszyn.
W ciągnikach sadowniczych Kubota serii M5002 Narrow pracuje czterocylindrowy diesel o pojemności skokowej 3769 cm3. Jego moc w – w zależności od wersji – wynosi od 87, 96, 106 lub nawet 115 KM. Silniki spełniają normę emisji spalin Stage 5. Wyposażone są we wtrysk wysokociśnieniowy common rail, katalizator oksydacyjny, filtr cząstek stałych DPF oraz katalizator SCR.
Odpowiednią trakcję gwarantuje załączany elektro-hydraulicznie napęd na 4 koła. Przednia i tylna oś ma blokadę mechanizmu różnicowego. W konsekwencji zmniejsza się ryzyko poślizgu, a tym samym rośnie wydajność i spada zużycie paliwa.
Sprawdź promocyjne finansowanie tego ciągnika tutaj: https://www.traktorykubota.pl/M5002-narrow-plus-xta/
Spis treści
Ciągnik sadowniczy z amortyzowaną osią
W ciągnikach Kubota serii M5002 Narrow pojawiła się teraz amortyzowaną przednia oś. Dzięki dużemu skokowi siłownika hydraulicznego, który wynosi aż 17 cm, pozwala na komfortowe poruszanie się w warunkach polowych. Amortyzowana oś poprawia także oprawia trakcję.
Co ważne, nie wyeliminowało to możliwości zastosowania systemu skrętu Bi-Speed Turn. To rozwiązanie opatentowane przez firmę Kubota. Pozwala ono na zwiększenie zwrotności przy skręcie kół wynoszącym ponad 35 stopni. Wówczas następuje aktywacja systemu.
– Koła przedniej osi zaczynają obracać się szybciej i niejako mają efekt wciągający. Ciągnik zawraca praktycznie na miejscu. Dodatkowo aktywując system Bi-Speed Turn aktywujemy też napęd na 4 koła – informuje Grzegorz Trochimiuk, specjalista ds. produktu Kubota.
Czytaj także: Klimatyzacja w ciągniku rolniczym. Jak dbać o nią podczas żniw?
Czytaj także: Jak wybrać warsztat do przeglądu ciągnika Kubota?
Ciągnik sadowniczy z bogatym wyposażeniem
Ciągniki sadownicze to maszyny specjalistyczne. Kubota przygotowała więc szereg wariantów wyposażenia maszyn serii M5002 Narrow.
Ciągnik można wyposażyć w przedni TUZ, przedni wałek odbioru mocy oraz maksymalnie dwie linie hydrauliczne z przodu. Instalacja hydrauliczna ma wydajność 68 litrów na minutę i do 5 dystrybutorów hydraulicznych zamontowanych z tyłu. Pozwala to, aby tym ciągnikiem pracować efektywnie z wszystkimi maszynami wymagającymi hydrauliki z ciągnika.
Ciągnik sadowniczy z wygodną kabiną
Obszerna, komfortowa kabina jest klimatyzowana i zintegrowana z konstrukcją ciągnika. Pozwala na wielogodzinną pracę bez efektów zmęczenia. Wszystkie dźwignie w kabinie umieszczono ergonomicznie. Ich obsługa jest intuicyjna, bardzo przyjemna i szybka.
Dach czwartej kategorii zapewnia najbardziej skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami chemicznymi stosowanymi podczas zabiegów. Kabina jest amortyzowana i skutecznie wyciszona.
Przeczytaj więcej na temat tego ciągnika tutaj: https://kpl.kubota-eu.com/agriculture/products/m5001-narrow/
Opryskiwacz sadowniczy Kubota XTA
Seria Kubota XTA to tak naprawdę kilka linii modelowych – 2100, 2200, 2400, 6300. Wersje zaczynają się od zbiorników o pojemności 1000 litrów ale w ofercie są też maszyny, których zbiorniki mają pojemność aż 4000 litrów. Ta maszyna idealnie sprawdzi się we współpracy z ciągnikiem sadowniczym Kubota M5 Narrow.
W ofercie są różne przystawki, od klasycznych okrągłych, do przystawek z górnymi deflektorami, ale także przystawki do ochrony sadów szpalerowych. Z odwróconym ciągiem, jak i z klasycznym. Wszystkie przystawki wyposażono w wentylatory o dużej wydajności.
Dodatkowo, w celu obniżenia zużycia paliwa, opryskiwacz dysponuje napędem dwustopniowym. Maszyna może być także wyposażona w zaczep skrętny. Zaczep skrętny pozwala, w połączeniu z systemem Bi-Speed Turn, uzyskać maksymalną zwrotność zestawu. Dzięki temu zabiegi można wykonać bardziej efektywnie, w krótszym czasie oraz wydajniej.
Opryskiwacz sadowniczy efektywnym sterowaniem
Ciągnik sadowniczy powinien świetnie współpracować z opryskiwaczem. Dlatego opryskiwaczem sadowniczym Kubota XTA2110 steruje się za pomocą tabletu umieszczonego w wygodnym uchwycie w kabinie ciągnika.
Tablet w sposób bezprzewodowy łączy się z opryskiwaczem i pozwala na utrzymywanie stałej dawki niezależnie od prędkości jazdy. Dodatkowo maszyna posiada nadajnik GPS. Praca jest więc rejestrowana. Po jej zakończeniu można zapisać jej w chmurze. Technologia pozwala także na zdalne monitorowanie pracy całego zestawu.
Utrzymanie stałej dawki niezależnie od prędkości jazdy to nie tylko jedyna możliwość technologii H3O. W niektórych rozwiązaniach pozwala ona także na regulację dystrybucji powietrza Połączenie tych obu elementów pozwala oszczędzić nawet do 25% środków ochrony roślin oraz zredukować zużycie paliwa.